Odlo x Protect Our Winters

Odlo, szwajcarski producent odzieży technicznej i partner akcji Kursy Lawinowe, już od kilku lat blisko współpracuje z organizacją Protect Our Winters (POW). W 2021 roku firma wsparła m.in. kampanię na rzecz zmian legislacyjnych, które zdefiniowały politykę klimatyczną Szwajcarii do 2030 roku. Od tego czasu obie organizacje przeprowadziły wspólnie szereg kampanii, promujących działania na rzecz ograniczenia wpływu człowieka na zmiany klimatyczne.

Równolegle Odlo dąży do zrealizowania swoich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Do 2030 roku materiały wykorzystywane do produkcji odzieży mają być w 100% naturalne, pochodzące z recyklingu lub z etycznych  źródeł. Natomiast najbliższy rok – 2024 ma być rokiem zdecydowanej redukcji emisji gazów cieplarnianych.

W tym roku, w Światowy Dzień Zrównoważonego Rozwoju, marka Odlo zaprezentowała bieliznę termoaktywną ODLO Blackcomb sygnowaną przez POW. Wchodzące w skład kolekcji produkty wykonane zostały w ponad 70% z materiałów pochodzących z recyklingu. Rozpoznać je można po nadruku z logo Protect Our Winters po wewnętrznej stornie i charakterystycznej stylistyce.

Wśród produtków powstających we współpracy ODLO i POW znajdziecie:

  • koszulkę termoaktywną z długim rękawem i standardowym, okrągłym dekoltem
  • koszulkę termoaktywną z długim rękawem i półgolfem rozpinanym pod szyją
  • koszulkę termoaktywną z długim rękawem oraz zintegrowaną kominiarką
  • długie spodnie
  • spodnie z nogawką ¾.

Od siebie dodamy, że z produktów z serii Blackcomb korzystamy już od wielu lat. Bezszwowa i bardzo dobrze przemyślana konstrukcja, naturalna antybakteryjna powłoka ZeroScent i doskonałe właściwości jeżeli chodzi o odprowadzenie pary wodnej i termoizolację, sprawiają że szczerze polecamy je wszystkim miłośnikom aktywności w górach.