Przygotowania

Listę potrzebnego sprzętu znajdziesz w pliku, który pobrać możesz poniżej opisu każdego z rodzajów szkoleń.

Jak najbardziej! Kurs, to najlepsza okazja, by przyzwyczaić się do jego obsługi. Będziesz też mógł porównać go z modelami innych producentów i ocenić co dla ciebie jest najbardziej odpowiednie.

To zależy od szkolenia. W Murowańcu (wszystkie kursy lawinowe) możliwe jest wypożyczenie pościeli. Także w innych schroniskach w Polsce można wynająć pościel, a opłaty wynoszą około 5-10 pln, więc od ciebie zależy, czy chcesz pakować śpiwór do plecaka.
Na Słowacji sprawa wygląda różnie – tu więcej informacji udostępnimy na początku sezonu zimowego.

To zależy wyłącznie od Ciebie. Z reguły zjazd ze szczytu Kasprowego Wierchu, to najszybszy sposób, by dostać się do Schroniska Murowaniec, a po szkoleniu do Zakopanego. Sprzęt skiturowy znacznie ułatwia też poruszanie się po śniegu w czasie ćwiczeń w terenie.

Miejsca przydziela personel schronisk, w których odbywa się konkretne szkolenie. Z 10-cio letniego doświadczenia wiemy, że najlepiej wspólnie stawić się w recepcji i już na miejscu zakwaterować się do pokoju ze znajomym lub znajomymi, z którymi przeszliśmy. Zakwaterowanie w schroniskach różni się w zależności od kursu – są to pokoje od 4 os do izb 20 osobowych (niektóre schroniska wysokogórskie na Słowacji dysponują tylko takimi „pokojami”).
W przypadku Skiturowego weekendu dla aktywnych (wersja „lux”) zakwaterowanie jest w pokojach 2 osobowych, więc w przypadku tego konkretnego szkolenia prosimy w uwagach do rejestracji wpisywać prośbę o przydzielenie pokoju 2 os. z konkretną osobą (która także jest zapisana). W tym przypadku najlepiej dokonywać zgłoszeń parami, aby uniknąć jakichkolwiek pomyłek.
 
 
rosimy o bezpośredni kontakt z recepcją.

Najważniejsze informacje przesłane zostaną drogą mailową na tydzień przed kursem.
W każdej chwili możesz też pobrać pakiet informacji dot. konkretnego rodzaju szkolenia z naszej strony – stosowne pliki PDF znajdują się przy opisie każdego kursu.