„Bezpieczny Powrót” to ubezpieczenie przeznaczone dla amatorów i zawodników uprawiających różnego rodzaju sporty górskie, w tym freestyle i freeride na nartach i snowboardzie oraz wspinaczkę wysokogórską.

Osoby ubezpieczone otrzymają pełen zakres pomocy, zapewniany przez polską firmę ubezpieczeniową i obsługiwany w języku polskim. Poza wersją indywidualną istnieje możliwość zakupienia ubezpieczenia dla rodziny (do 5 osób).

Ubezpieczenie Bezpieczny powrót cechują wysokie sumy ubezpieczenia i brak limitu kosztów transportu do Polski:

  • 100 000 zł dla akcji ratunkowej (w tym akcji z użyciem helikoptera),
  • 250 000 zł dla kosztów leczenia z limitem dla kosztów ambulatoryjnych 2000 EUR
  • 500 000 zł dla odpowiedzialności cywilnej za szkody na osobie
  • 100 000 zł dla odpowiedzialności cywilnej za szkody w mieniu
  • 20 000 zł dla pomocy prawnej,
  • 2 000 zł dla ubezpieczenia bagażu.

Ochrona ubezpieczeniowa działa także na terytorium Polski od momentu rozpoczęcia podróży. Dodatkowo można poszerzyć ubezpieczenie, np. o koszty leczenia związane z zaostrzeniem lub powikłaniami choroby przewlekłej, ryzyka wynikającego z aktów terroryzmu, działań wojennych lub stanu wyjątkowego. Istnieje też możliwość przedłużenia ochrony nawet do 16 tygodni.

„PZU od wielu lat wspiera m.in. TOPR i GOPR oraz angażuje się w inicjatywy propagujące bezpieczeństwo w górach” – podkreśla Katarzyna Bem, dyrektor biura zarządzania produktami w PZU SA. – „Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy na czym polega specyfika zarówno produktów turystycznych, jak i sportowych. Mamy również niezbędną wiedzę, doświadczenie i skalę działania do zapewnienia najwyższej jakości obsługi ubezpieczeń nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dzięki współpracy z PZA udało nam się stworzyć produkt dostosowany do potrzeb „ludzi gór” w Polsce, zarówno amatorów, jak i profesjonalnych zawodników. Zarówno cena, jak i zakres ubezpieczenia powoduje, że jest to najbardziej konkurencyjna oferta na rynku.”

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT UBEZPIECZENIA